Formacions 2019-20

On es fan les formacions?

Totes les formacions del CAIEV que trobaràs a continuació es fan a les instal·lacions de l’Escola Jaume I a Barcelona, carrer Melcior de Palau 134-136.  https://goo.gl/maps/co811bmHkD62

Cursos pedagògics d’Educació Viva

Curs Mitjà d’Educació Viva

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Mòdul 1

Sessió 1
5 d’octubre

Sessió 2
Data pendent de confirmar

Sessió 3
30 de novembre

Sessió 4
11 de gener

Sessió 5
8 de febrer

Mòdul 2

Sessió 6
7 de març

Sessió 7
4 d’abril

Sessió 8
9 de maig

Sessió 9
6 de juny

Sessió 10
4 de juliol

Cursos d’Educació Viva per etapes

Curs Educació Viva etapa bressol

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Sessió 1
12 d’octubre

Sessió 2
9 de novembre

Sessió 3
7 de desembre

Sessió 4
18 de gener

Sessió 5
15 de febrer

Sessió 6
14 de març

Sessió 7
18 d’abril

Sessió 8
16 de maig

Sessió 9
13 de juny

Curs Educació Viva etapa bressol – Aprofundiment

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Sessió 1
5 d’octubre

Sessió 2
30 de novembre (matí)

Sessió 3
30 de novembre (tarda)

Sessió 4
11 de gener

Sessió 5
8 de febrer

Sessió 6
7 de març

Sessió 7
4 d’abril

Sessió 8
9 de maig

Sessió 9
6 de juny

Curs Educació Viva Secundària

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Sessió 1
26 d’octubre

Sessió 2
23 de novembre

Sessió 3
21 de desembre

Sessió 4
1 de febrer

Sessió 5
29 de febrer

Sessió 6
28 de març

Sessió 7
2 de maig

Sessió 8
30 de maig

Sessió 9
27 de juny

Cursos de recursos per a l’educació viva

Curs de Recursos Pedagògics

Horari de 9h a 15h a Barcelona

Sessió 1
Atenció, 14 de desembre de 16 a 21h (data de recuperació)
Currículum, competències, aprenentatge i criteris per a l’acompanyament pedagògic.  Jordi Mateu

Sessió 2
16 de novembre
Lectoescriptura I. Bea García

Sessió 3
14 de desembre
Contes i literatura infantil.  Jaume Centelles

Sessió 4
25 de gener
L’aprenentatge vivencial en l’àrea de ciències.  Irene lapuente

Sessió 5
22 de febrer
Psicomotricitat Aucouturier.  Iolanda Vives

Sessió 6
21 de març
Matemàtiques manipulatives I.  Laura López

Sessió 7
9 de maig
Matemàtiques manipulatives II.  Laura López

Sessió 8
23 de maig
Art visual i plàstica.  Marta Berrocal

Sessió 9
20 de juny
Lectura i escriptura II.  Jordi Mateu

Curs de Recursos Emocionals

Horari de 9h a 15h a Barcelona

Sessió 1
Atenció, 14 de desembre de 9 a 15h (data de recuperació)
Conceptes bàsics per a la construcció de la personalitat sana i la creació de contextos guaridors: Jordi Mateu

Sessió 2
9 de novembre
Eines per a la comunicació no violenta i la mediació de conflictes: Idoia Hernaiz

Sessió 3
7 de desembre
Contes i narracions infantils per a l’elaboració inconscient d’emocions angoixants: Dinorah Arrillaga

Sessió 4
18 de gener
Art i emocions: Marta Berrocal

Sessió 5
15 de febrer
Gestionar les emocions des d’una mirada arquetípica, els quatre elements: Cristina Álvarez

Sessió 6
14 de març
Eines i recursos de la pedagogia sistèmica: Montse Castellà

Sessió 7
18 d’abril
Els jocs marcials interns com a eines de creixement integral: Fede González

Sessió 8
16 de maig
Cultura Seitai i l’acompanyament de l’expressió involuntària i espontània del cos infantil: Magda Barneda

Sessió 9
13 de juny
La psicomotricitat Aucouturier, un enfocament integrador: el plaer d’actuar, simbolitzar i elaborar: Iolanda Vives

Cursos monogràfics

Curs monogràfic lecto escriptura

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Mòdul 1

Sessió 1
26 d’octubre

Sessió 2
23 de novembre

Sessió 3
21 de desembre

Sessió 4
1 de febrer

Mòdul 2

Sessió 1
29 de febrer

Sessió 2
28 de març

Sessió 3
2 de maig

Sessió 4
30 de maig

Curs monogràfic matemàtiques

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Mòdul 1

Sessió 1
12 d’octubre

Sessió 2
9 de novembre

Sessió 3
24 de novembre

Sessió 4
18 de gener

Mòdul 2

Sessió 1
15 de febrer

Sessió 2
14 de març

Sessió 3
18 d’abril

Sessió 4
16 de maig

Curs monogràfic educació artística

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Sessió 1
1 de febrer

Sessió 2
29 de febrer

Sessió 3
28 de març

Sessió 4
2 de maig

Sessió 5
30 de maig

Curs monogràfic acompanyament sexualitat

Grup 1 de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Sessió 1
7 de març 2020 (data recuperació)

Sessió 2
16 de novembre

Sessió 3
14 de desembre

Sessió 4
25 de gener

Sessió 5
22 de febrer

NOU GRUP

Grup 2 abril-juny  de 9.30h a 14.30h

Sessió 1
Grup Abril-Juny:  25 d’Abril 2020

Sessió 2
Grup Abril-Juny:  9 de Maig 2020

Sessió 3
Grup Abril-Juny:  23 de Maig 2020

Sessió 4
Grup Abril-Juny:  6 de Juny 2020

Sessió 5
Grup Abril-Juny:  20 de Juny 2020


Sistémica

Curs monogràfic Sistèmica

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Sessió 1
29 de febrer

Sessió 2
28 de març

Sessió 3
2 de maig

Sessió 4
30 de maig

Sessió 5
13 de juny


Tecnologia

Curs monogràfic Tecnologia

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Sessió 1
29 de febrer

Sessió 2
28 de març

Sessió 3
2 de maig

Sessió 4
30 de maig

Sessió 5
13 de juny

Curs monogràfic petjades al bosc

Horari de 9.30h a 15.30h a Sant Esteban de Palautordera

Sessió 1
21 de març

Sessió 2
18 d’abril

Sessió 3
16 de maig

Cursos d’acompanyament, criança i família

Curs adolescència i família

Horari de 9.30h a 14.30h a Barcelona

Sessió 1
15 de febrer

Sessió 2
21 de març

Sessió 3
25 d’Abril

Curs vivencial d’acompanyament emocional

Grup 1 i grup 2 de 16h a 20h a Barcelona, sessió opcional d’11 a 17h Sant Cebrià de Vallalta

Sessió 1
Grup 1:  5 d’octubre
Grup 2:  7 de març

Sessió opcional
Grup 1:  27 d’octubre
Grup 2:  29 de març

Sessió 2
Grup 1:  2 de novembre
Grup 2:  4 d’abril

Sessió 3
Grup 1:  30 de novembre
Grup 2:  9 de maig

Sessió 4
Grup 1:  11 de gener
Grup 2:  6 de juny

Sessió opcional
Grup 1:  2 de febrer
Grup 2:  31 de maig

Sessió 5
Grup 1:  8 de febrer
Grup 2:  4 de juliol

WhatsApp Horari whatsApp 11 a 14h i de 17 a 20:30h